Prečo je lepšie kontaktovať realitnú agentúru?

sikma ulicka pri jadrane

Chystáte sa predávať dom, byt alebo inú nehnuteľnosť? Určite ste sa stretli s viacerými názormi či predávať nehnuteľnosť na vlastnú päsť alebo sa zveriť do rúk realitného makléra alebo kancelárie. Veľa ľudí sa snaží v dnešnej dobe čo najviac ušetriť a preto sa rozhodujú predávať sami. Je to však dobrá voľba? V tomto článku sa vám pokúsime priblížiť a vysvetliť, v čom spočíva náplň realitnej agentúry a prečo je dobré sa do takejto agentúry zveriť a nechať všetku prácu na nich.

V prvom rade by ste si mali uvedomiť, že ak sa rozhodnete zveriť do rúk „realitky“, od tohto momentu už v tom nebudete sami, ale bude sa o vás a vašu nehnuteľnosť starať tím ľudí. Za každou dobrou realitnou agentúrou nestojí iba realitný maklér ako samostatná osoba, ale aj skupina ľudí, ktorí za vás budú riešiť a vybavovať všetky potrebné veci spojené s predajom nehnuteľnosti, napr. spolupracujúci finanční poradcovia, právnici, daňoví poradcovia, znalci... Aspoň tak je to u nás.

Ďalšími neodmysliteľnými krokmi, ktoré vám aj naša realitná kancelária zabezpečí:

1.Nastavenie predajnej trhovej ceny.

Realitný maklér vám vypracuje a odporučí najvýhodnejšiu cenu. Tým vám zaručí, že nebudete predávať pod cenu, ale vaša ponuka nebude taktiež predražená, čím by sa mohol spomaliť celý proces predaja.

Zle nastavená cena častokrát spôsobuje úplné odradenie klienta. Cena dokáže klienta odradiť v takej miere, že už vôbec nebude mať záujem o prehliadku bytu a o prednes ďalších informácií ktoré by ho mohli o kúpe presvedčiť.

2. Príprava nehnuteľnosti na predaj.

Povedzme si na rovinu. Nafotiť a „zavesiť“ inzerát na internet už v dnešnej dobe naozaj nestačí. Najnovším trendom sú videá a virtuálne prehliadky nehnuteľností. Kupujúci absolvujú menej osobných obhliadok a vy ich musíte presvedčiť, aby v užšom výbere prišli práve do vašej nehnuteľnosti.

A k tomu pomôže aj profesionálna fotografia, video a 3D prehliadka. Potenciálny kupujúci si tak vie nehnuteľnosť predstaviť a môže ju pomocou tohto videa vidieť tak, ako naozaj priestorovo alebo vizuálne vyzerá.

Náš fotograf sa špecializuje len na fotenie nehnuteľností, vďaka tomu vie z každej nehnuteľnosti dostať to najlepšie.. Taktiež sa postará o úpravu fotiek, aby bol efekt čo najlepší a najprofesionálnejší. Maklér Vám poradí , čo by sa dalo v nehnuteľnosti ešte zlepšiť prípadne odstrániť nedostatky, aby konečný efekt prispel k vašej spokojnosti – efektívneho predaja.

3. Inzercia a marketing.

Trápiť sa s inzerovaním na realitné portály pri spolupráci s realitnou kanceláriou nemusíte. Inzerát zverejní realitná kancelária za vás – ideálne na všetky relevantné realitné portály. Niekedy však nestačí ani prezentácia cez inzeráty a webovú stránku realitnej kancelárie – a vtedy nastupuje marketing.

Dobrý realitný maklér a realitná agentúra prezentuje vašu ponuku nielen na svojom webe a cez inzeráty na realitných portáloch, ale aj cez platené reklamy. Nehnuteľnosť podporuje v Google, ale aj na sociálnych sieťach na definované publiká – potenciálnych kupujúcich - aby bol záber klientov čo najväčší a najefektívnejší.

U nás je marketingová podpora nehnuteľností pri podpore predaja štandardom.

4. Obhliadky.

Realitný maklér taktiež vybavuje všetky obhliadky, o ktoré majú klienti záujem. Podáva im kompletné a odborné informácie, prípadne odovzdá potrebné prospekty k nehnuteľnosti. Predstavuje vám len klientov, ktorí majú o nehnuteľnosť vážny záujem, takže nebudete musieť strácať čas s neserióznymi záujemcami. Vďaka naším skúsenostiam vieme hneď zistiť čo daný klient požaduje.

5. Právny servis plus kataster a iné.

Tento bod býva často zlomový. Predaj bytu logicky zahŕňa veľa právnych náležitostí, bez ktorých by nebol realizovateľný. Niekedy je potrebná aj pomoc s vybavením znaleckého posudku alebo financovania.

Klient sa rozhoduje pre realitnú agentúru často so strachom, ako tieto povinnosti vyriešiť. Zisťovanie všetkých informácií môže byť zdĺhavé, častokrát časovo náročné a stáva sa, že vznikajú zbytočné komplikácie. To ovplyvňuje celý proces predaja.

Realitný maklér za Vás všetko vybaví, odkomunikuje a poradí vám  so všetkým,  čomu nerozumiete. Výsledkom je  bezstarostný predaj a kľudný spánok.

Ešte stále váhate nad pomocou od realitnej agentúry?

Rozhodnutie sa využiť služby realitnej kancelárie by malo byť vždy prínosom. A takto prevádzame procesom predaja našich klientov. Predaj nehnuteľnosti nemusí byť stresom a rizikom, ale príjemným zážitkom s dobrým koncom.  Ak máte záujem o naše služby, kontaktujte nás.


Zdieľať článok